PDA

View Full Version : Класически Serious Sam на андройд устройство.



red3ninja
21-10-2019, 19:46
От години мечтая да играя Serious Sam: The Second Encounter, на своето мобилно устройство (Android) и съм щастлив, че това вече е възможно благодарение на разработчика - aarcangeli.

Ето линк от където може да изтеглите APK файла - https://github.com/aarcangeli/Serious-Sam-Android#

Мисля направо да продължим с инсталацията:
6854
6855

Важно! Избираме готово, а не стартираме играта, защото е необходимо да копираме файлове от PC версията (за предпочитане Steam версия).
6856

Създаваме папка Serious Sam, в SD паметта и копираме следните .gro файлове:
SE1_00.gro
SE1_00_Extra.gro
SE1_00_ExtraTools.gro
SE1_00_Levels.gro
SE1_00_Logo.gro
SE1_00_Music.gro
1_04_patch.gro
1_07_tools.gro
6857


Вече можем да стартираме играта. И ето я любимата ми БОМБА! ВЪРХА!
6858

Резолюцията е добра 1280x720
6859

Разочарован съм от липсата на игра в мрежа – NETWORK (две от менютата NETWORK и Split Screen са неактивни – за второто е разбираемо) Но благодарен, че имам играта!
6860

Избираме Single Player и после New Game, за да започнем своята нова игра.
6861

Графиката върна радостта ми! Обичам класическо, динамично…
6862

Конзолата с команди е активна – много добре. Аз лично спирам видимостта, на съобщенията.
6863


Ето така изглежда в gameplay най-Сериозния!
6864

Контролерите са удобни, като се има в предвид, че не играя Android игри.
6865


След инсталацията и теста на играта ми дойде идея, да направя някой друг експеримент. Копирах Player0.plr от където предварително в менюто активирах видимостта на героя, избрах любимия мерник. Направих сейф на последното ниво в опцията Split Screen и поставих в папката savegame/player0.
Част от ефекта е видим, на предходните снимки.
6866

Практически е възможно, да се играе в мрежа и не знам, защо са заключили опцията. Надявам се в следващите версии, да я отключат.
6867

Това беше от мен... Пожелавам ви приятна игра!

red3ninja
23-10-2019, 00:50
Инсталирах си преработката на - Skyrimus
Намерих я тук (https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=942755&st=940#entry89242564)

Разделил е APK файла на FE и SE версиите на играта.
6868

В настройки има повече менюта (предното беше само с най-горното меню). Някой функции са все още неактивни, сигурно се борят със съвместимостта.
6869


Забелязах, че Android версията на Serious Sam е базирана, на мода fix42. Командата GoToMarker ме наведе до тази мисъл. Хайде, не беше единствения фактор... ама както и да е.
6870

Така се прелита цялата арена - без усилия, без борба. Ех, това мързеливо поколение!
6871

Отскочих до скритите менюта
6872

Направих си труда да включа своя Gamepad, но някой бутони, като стрелба, скок, клякане са неактивни при мен и се опитах да активирам, вече наличните ми от PC версията. Видими са, но не сработи.
6873

Излезе ли нещо актуално – ще споделя. От всичко най-много се надявам, скоро да имаме сървъри. Да поиграя с някого, докато се излежавам на някоя поляна, или пък докато пътувам с рейса, влака. Хехе... Мечти! Мечти!

Ostap
23-10-2019, 19:22
installed today on my phone ...works ...kinda :)
but graphics ...

6874

Its only when in the game ....
while in the menu - all is fine...

Could be coz of my phone ...its 4 years old...

Ostap
23-10-2019, 19:27
btw ...
would be cool if you could make same tutorial in English ...for everyone to try it out

Supersniper98
24-10-2019, 00:12
А да, имах я тази версия от доста време (трябваше да ме питаш!! хехе)... копирах си PersistentSymbols.ini-то от компютъра на мобилния, но след това имах визуални бъгове като Остап, но не чак толкова лошо- просто цветовете бяха странни... също така при мен не може да се пише в конзолата (сигурно е нещо специфично на моя телефон, като клавиатура и така нататък), и лично за мен управлението изобщо не е удобно!) Даже на Easy играта ми изглежда трудна!!
Също така- cht_iGoToMarker съществува и в оригинала... не мисля че е базирано на Fix42 , а по-скоро на Serious Engine 1.10... и да, определено би било хубаво да има поддръжка за multiplayer)

red3ninja
24-10-2019, 07:07
А да, имах я тази версия от доста време (трябваше да ме питаш!! хехе)... копирах си PersistentSymbols.ini-то от компютъра на мобилния, но след това имах визуални бъгове като Остап, но не чак толкова лошо- просто цветовете бяха странни... също така при мен не може да се пише в конзолата (сигурно е нещо специфично на моя телефон, като клавиатура и така нататък), и лично за мен управлението изобщо не е удобно!) Даже на Easy играта ми изглежда трудна!!
Също така- cht_iGoToMarker съществува и в оригинала... не мисля че е базирано на Fix42 , а по-скоро на Serious Engine 1.10... и да, определено би било хубаво да има поддръжка за multiplayer)
Знаеш отдавна и не си споделил? Иначе... Управлението е удобно, седни на въртящ се стол и ще разбереш.
Не съм копирал все още този файл (PersistentSymbols.ini-то), но от другата версия там си е създал и виж какво бях открил. Сигурно за някой неща съм сгрешил, обаче това е моето наблюдение - длъжен съм да кажа.
6875

Има и други неща, които ме доведоха до мисълта, че това е fix42. Но както и да е... Щом има отворен код, може да се преработва. Знанието е за да се споделя!


Телефона ми е Lenovo vibe z2 pro, отключен до андроид 7. Годината му е 2014 мисля.



btw ...
would be cool if you could make same tutorial in English ...for everyone to try it out

Не зная този език и с Google Translate би изглеждал не добре.
I do not speak this language
and not good with translator

Ostap
25-10-2019, 21:01
I do not speak this language
and not good with translator

@supersniper98
You could translate it all to English

Supersniper98
26-10-2019, 17:18
@supersniper98
You could translate it all to English

Ok give me a few minutes-

-
Alright it is done, go and transfer it to appropriate category etc idk...

red3ninja
30-10-2019, 10:02
Благодаря за превода, SuperSniper98!

Supersniper98
30-10-2019, 12:08
Благодаря за превода, SuperSniper98!

:tup:

red3ninja
14-11-2019, 01:35
Добра новина! В темата с въпроси на сайта GitHub (https://github.com/aarcangeli/Serious-Sam-Android/issues/33), са публикували линк, с тестова версия за Multiplayer. Момчетата работят усилено, защото има още какво да се желае. Аз съм благодарен и на това, което са постигнали до сега!
6907

Отворих сървър и влязох от друго устройство, за да видя как работи и видимо сечеше. От друга страна, нямам проблеми със синхронизацията и играта не ме изхвърлия. (Възможно е да е необходимо по-задълбочен тест, но няма да имам тази възможност.)
6906

Опитах се да заснема видео, но не се получи сполучливо. Все пак ето го резултата...

https://www.youtube.com/watch?v=wwDbrilbk9Q